Ηλεκτρονική Εγγραφή στο Μάθημα «Ανάπτυξη Επιχειρηματικών Σχεδίων»

Από σήμερα μπορείτε να υποβάλετε ηλεκτρονικά την εγγραφή σας στο μάθημα: «Ανάπτυξη Επιχειρηματικών Σχεδίων«. Η εγγραφή στοχεύει στη διευκόλυνση της διεξαγωγής του μαθήματος στα πλαίσια των συναντήσεων που πιθανόν να χρειαστούν τόσο για το σχηματισμό ομάδων όσο και για τη διεξαγωγή των ραντεβού για τα Στούντιο(θα ενημερωθείτε σχετικά).
Η διαδικασία υποβολής περιλαμβάνει τα εξής βήματα:
• Είσοδο στην ιστοσελίδα
• Συμπλήρωση της φόρμας εγγραφής
• Υποβολή της φόρμας εγγραφής
Με την εγγραφή σας στο Τμήμα που ανήκετε σας χορηγήθηκε ένας λογαριασμός email στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας. Πρόκειται για τον ίδιο λογαριασμό τον οποίο χρησιμοποιείτε για να διαβάζετε τα email σας από τη διεύθυνση: webmail.uth.gr.
Με τα στοιχεία σύνδεσης του παραπάνω λογαριασμού(όνομα χρήστη/username και κωδικό χρήστη/password) μπορείτε να συνδεθείτε στη σελίδα του Μαθήματος κάνοντας κλικ στην επιλογή «Είσοδος» από το πιο πάνω οριζόντιο μενού πλοήγησης.
Μόλις ολοκληρωθεί η είσοδός σας στην ιστοσελίδα του Μαθήματος με επιτυχία, θα επιστρέψετε στην αρχική σελίδα του Μαθήματος όπου θα έχει εμφανιστεί η επιλογή: «Εγγραφή στο Μάθημα«.
Εκεί θα πρέπει προσεκτικά να συμπληρώσετε όλα τα πεδία της φόρμας καθώς είναι όλα υποχρεωτικά προκειμένου να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας.

Παρατηρήσεις – Σημειώσεις
• Κάθε υποβολή της φόρμας εγγραφής είναι μοναδική. Αυτό σημαίνει πως θα πρέπει προσεκτικά να συμπληρώσετε τα πεδία καθώς δε θα μπορέσετε να τα υποβάλετε εκ νέου.
• Θα πρέπει να έχετε συνδεθεί με τα στοιχεία του λογαριασμού email σας στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας προκειμένου να έχετε πρόσβαση στη φόρμα εγγραφής. Εναλλακτικά δε θα έχετε πρόσβαση.
• Συνιστούμε την χρήση mozilla ως browser καθώς άλλοι περιηγητές μπορεί να παρουσιάσουν προβλήματα συμβατότητας.
• Οι εγγραφές θα είναι ανοιχτές μέχρι και την Πέμπτη 10 Μαρτίου 2016.