Μήνυμα

Failed loading XML... CData section not finished

Αθήνα internal error: detected an error in element content Extra content at the end of the document

Ημέρες Καινοτομίας στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας

Οκτωβρίου 09, 2019

4 Νοεμβρίου 2019

Το Εθνικό Κέντρο Τεκμηρίωσης και Ηλεκτρονικού Περιεχομένου (ΕΚΤ) και η Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας διοργανώνουν για δεύτερη χρονιά την εκδήλωση «Ημέρες Καινοτομίας».

Ομάδες φοιτητών που εξερευνούν την «έξυπνη υγεία» θα εκπαιδευτούν στην πρωτοποριακή μεθοδολογία του MIT στην Καινοτόμο Επιχειρηματικότητα και θα διαγωνιστούν στην παραγωγή επιχειρηματικών ιδεών.

Η εκδήλωση εντάσσεται στο πλαίσιο των «Innovation Days» που πραγματοποιούνται σε όλη την Ευρώπη από το Ινστιτούτο Καινοτομίας και Τεχνολογίας EIT Health, υπό τον συντονισμό του Imperial College του Λονδίνου.

Διαβάστηκε 225 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 31 Οκτωβρίου 2019 17:48